TREND II AutoCPAP AutoFlex

TREND II AutoCPAP AutoFlex
ManufacturerHoffrichter

Zapytaj o dostępność.
Sales price 4000,00 zł
Discount
Cena / COM_VIRTUEMART_UNIT_SYMBOL_:


Preloader

min_trendmin_trend2min_trend3

Aparat automatycznie dostosowuje ciśnienie do potrzeb pacjenta. W zależności od zdarzeń oddechowych aparat podwyższa ciśnienie w przypadku wykrycia oporów w drogach oddechowych i obniża ciśnienie w przypadku normalnego oddychania lub bezdechów centralnych. Rejestruje następujące wydarzenia oddechowe:

  • obturacyjny bezdech senny,
  • spłycenia oddychania, 
  • centralny bezdech senny, 
  • chrapanie, 
  • normalne oddychanie.

Aparat TREND II autoCPAP dostosowuje podawane ciśnienie do fazy cyklu oddechowego. Dzięki funkcji Auto - Flex aparat rozpoznaje wydech i zmniejsza podawane ciśnienie, a w czasie wdechu łagodnie je podwyższa.  

Kontrola terapii jest możliwa dzięki temu, że aparat posiada kartę pamięci SD. Zapisane dane można odczytać w programie TrendSet  z urządzenia lub z karty SD. Dane można również odczytać na wyświetlaczu aparatu. Komunikaty pojawiające się na wyświetlaczu są  w języku polskim.

Aparat posiada funkcję łagodnego startu ułatwiającą zasypianie tzw. Ramp. W momencie nałożenia maski podawane jest powietrze z minimalnym ciśnieniem, a po czasie w jakim pacjent zasypia ciśnienie wzrasta do zaleconego przez lekarza.

W aparacie TREND II można zaprogramować test wykrywający ewentualne przecieki powietrza w masce.

Funkcje:

  • awaria zasilania. Podczas snu pacjent może nie zauważyć braku prądu. W wyniku tego będzie wdychać ponownie to samo powietrze zgromadzone w przewodzie powietrznym. Dlatego też TREND II posiada funkcję alarmu dźwiękowego, który obudzi pacjenta i nie dopuści do oddychania tym samym powietrzem.
  • alarm maski.  Alarm uruchamia się, gdy maska zsunie się z twarzy lub gdy przewód powietrzny zostanie odłączony od urządzenia.
  • test maski - wykrywa nieprawidłowe założenie maski (przecieki powietrza).

Aparat może być uruchamiany i wyłączany na dwa sposoby: automatycznie przez oddech pacjenta lub przyciskiem ON/OFF.

TREND II posiada możliwość pracy w trzech trybach: CPAP, autoCPAP z Auto Flex, FLEXLINE.

FLEXLINE to inteligentna metoda dopasowania wytwarzanego ciśnienia do cyklu oddechowego pacjenta w  trybie CPAP. Powoduje to wyraźne zredukowanie średniej wartości ciśnienia terapeutycznego i poprawienie komfortu snu pacjenta.

Aparat wyposażony jest w wewnętrzny zasilacz z szeroko zakresowym wejściem 100-240 V napięcia zmiennego (AC), 50-60 Hz. Dzięki temu możliwe jest podłączanie urządzenia do sieci elektrycznych na całym świecie. Gdy aparat jest użytkowany w podróży, np. w ciężarówce lub wozie kempingowym, może być również zasilany napięciem stałym 24 V (DC). Należy wówczas użyć dostępnego opcjonalnie kabla samochodowego.

Wymiary urządzenia w cm   21.5 x 19.5 x 10.5
Waga urządzenia ok. 2,3 kg
Poziom hałasu  ≤ 26 dBA
                                                                       
Opcjonalnie istnieje możliwość dokupienia nawilżacza.

There are yet no reviews for this product.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!