Aparat SOMNObalance e (autoCPAP) firmy Lowenstein Medical (Weinmann)

SOMNObalance e (autoCPAP) firmy Weinmann

Aparat Cpap
Sales price 3500,00 zł
Discount
Cena / kg:


Preloader

min_somnobalancemin_somnobalance2min_somnobalance3min_somnobalance4

 

 

 

 

Aparat niemieckiej firmy Lowenstein Medical (Weinmann). Terapia autoCPAP urządzeniem SOMNObalance e wyposażonym w technologię Obturacyjnego Ciśnienia Szczytowego (OPP), która niezawodnie odróżnia obturację od zdarzeń centralnych. Dzięki automatycznej i ciągłej regulacji ciśnienia w odpowiedzi do potrzeb pacjenta, urządzenie oferuje dużą elastyczność w opcjach terapeutycznych. Wybór trybów, które można łączyć z inteligentnymi ulgami ciśnienia softPAP, sprawia SOMNObalance e jest jeszcze bardziej elastyczny. Karta SD pozwala na znaczne zoptymalizowanie procesów pracy.

Aparat wytwarza dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych (ang. Positive Airway Pressure = PAP). Ciśnienie to utrzymuje drogi oddechowe pacjenta otwarte podczas snu. Nadciśnienie podawane jest przez maskę nosową, maskę nosową z poduszką lub maskę nosowo-ustną. SOMNObalance (e) wykrywa zaburzenia oddychania i dostosowuje odpowiednio ciśnienie w drogach oddechowych. Dzięki temu aparat ten zapewnia efektywną kontrolę terapii.

SOMNObalance (e) to aparat typu autoCPAP przeznaczony do leczenia bezdechu sennego w trybie CPAP i autoCPAP. Aparat ten posiada również funkcję ułatwiającą wydech (softPAP) (opcja). Funkcja softPAP obniża ciśnienie w trakcie zmiany fazy oddechowej z wdechu na wydech, zapewniając pacjentowi większy komfort.

Aparat może być stosowany z lub bez nawilżacza powietrza do oddychania SOMNOaqua. Dane terapii wyświetlane są na wyświetlaczu.

W aparacie może zostać uaktywniona funkcja automatycznego włączania/wyłączania. Dzięki tej funkcji aparat włącza się automatycznie w chwili rozpoczęcia oddychania przez maskę. Jeśli w ciągu 5 sekund nie zostanie wykryte ciśnienie (np. w przypadku zdjęcia maski), to aparat wyłączy się automatycznie.

Test maski - Za pomocą aparatu można sprawdzić, czy maska jest prawidłowo ułożona.

Opis działania:

Dmuchawa zasysa powietrze z otoczenia przez filtr i tłoczy je przez układ węży i maskę do pacjenta. Wytwarzane ciśnienie powietrza otwiera drogi oddechowe pacjenta podczas snu.

Aparat analizuje sygnał ciśnienia i przepływu powietrza oraz wykrywa zaburzenia oddychania (np. bezdech, spłycony oddech, ograniczenie przepływu powietrza i chrapanie).

W przypadku obturacyjnych zaburzeń oddychania występujących w trybie APAP zostaje automatycznie zwiększone ciśnienie – maksymalnie do górnej wartości granicznej wyznaczonej przez lekarza. Po ustąpieniu zaburzeń ciśnienie terapeutyczne zostaje powoli obniżone.

Wymiary urządzenia w cm    21 x 9 x 27
Waga urządzenia ok. 1,7 kg
Poziom hałasu  ≤ 25.8 dBA
                                                                       
Opcjonalnie istnieje możliwość dokupienia nawilżacza.

czwartek, 01 wrzesień 2016
Aparat pod względem wyglądu mnie trochę odstraszył, ale korzysta się dużo lepiej niż nawet z mojej poprzedniej maszyny więc zakup zaliczam do udanych

środa, 15 czerwiec 2016
Polecił mi ten aparat znajomy i faktycznie bardzo dobry, nareszcie się wysypiam. Plecam
poniedziałek, 17 marzec 2014
Chrapalem i przerobilem wszelkie mozliwe specyfiki, wkladki - nic nie dzialalo, szkoda kasy. Kupilem ten aparat ze względu na „niemieckie wykonanie” i nie zawiodlem sie. Moze nie jest najładniejszy, ale solidny i ze wszystkimi funkcjami ułatwiajacymi korzystanie. Inwestycja się opłaciła i juz nie chrapie, a i zona zadowolona.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!