SOMNOvent autoS („bilevel”) z nawilżaczem SOMNOclick 300

SOMNOvent autoS („bilevel”) z nawilżaczem SOMNOclick 300

SOMNOvent autoS („bilevel”) z nawilżaczem SOMNOclick 300
Sales price 10000,00 zł
Discount
Cena / COM_VIRTUEMART_UNIT_SYMBOL_:


Preloader

min_oddech33min_oddech33_2min_oddech33_3

Komfortowy aparat do terapii bezdechu, pracujący w trybie Bi-level przeznaczony jest dla osób, które wymagają terapii o bardzo wysokich parametrach ciśnienia. Osobom tym trudno jest oddychać, pomimo prowadzonej terapii nCPAP, gdyż wysokie wartości ciśnienia (takie same podczas wdechu i wydechu) znacznie utrudniają pacjentowi wydech. Aparat SOMNOvent S umożliwia indywidualizację nastawienia  ciśnienia wdechu i wydechu (IPAP/ EPAP), a przez to ułatwia pacjentowi oddychanie.

Dodatkowo, w razie spadku czynności oddechowej poniżej 6 oddechów na minutę, funkcja triggera pozwala na synchronizacje oddechu pacjenta według częstości podstawowej tj. ustawionych wcześniej wartości IPAP/ EPAP.

Standardowo aparat posiada funkcje:

  • SOFT START – Softstart ma na celu ułatwienie zasypiania. Ciśnienie przy wydechu obniżane jest do ustalonej przez lekarza wartości początkowej. Ciśnienie przy wdechu obniżane jest do wartości odpowiadającej 2 mbar powyżej dolnej wartości granicznej ciśnienia. W trakcie trwania funkcji Softstart obie wartości ciśnienia stopniowo wzrastają, aż do osiągnięcia wartości zadanych.
  • AUTO START - Umożliwia ona włączenie aparatu w momencie zarejestrowania strumienia wydychanego powietrza przepływającego przez maskę. W przypadku braku przepływu powietrza przez okres około 5 sekund (np. po zdjęciu maski), nastąpi automatyczne wyłączenie aparatu.

Aparat SOMNOvent S jest dwupoziomowym urządzeniem przeznaczonym do stosowania w terapii zespołu bezdechu sennego.

Umożliwia wytworzenie dwóch poziomów ciśnienia - stosowanych zamiennie podczas wdechu (IPAP) oraz wydechu powietrza (EPAP):

  • IPAP = Inspiratory Positive Airway Pressure = ciśnienie przy wdechu
  • EPAP = Expiratory Positive AirwayPressure = ciśnienie przy wydechu.

W trakcie snu górne drogi oddechowe pacjenta udrażniane są za pomocą powietrza podawanego pod zwiększonym ciśnieniem. Powietrze pod ciśnieniem podawane jest za pośrednictwem maski nosowej.

SOMNOvent S przystosowany jest do terapii pacjentów dorosłych.

Opis działania:
Powietrze zasysane przez dmuchawę przechodzi przez filtr, po czym transportowane  jest do otworu wylotowego. Strumień powietrza kierowany jest do dróg oddechowych pacjenta za pośrednictwem układu przewodów oraz odpowiedniej maski.

Ciśnienie powietrza przepływającego przez maskę i układ przewodów rejestrowane jest przez czujnik pomiarowy. Na podstawie drgań powietrza czujnik przepływu rozpoznaje przepływ powietrza powstający przy wdechu oraz wydechu. Sterowany mikroprocesorem generator przepływowy reguluje ciśnienie do poziomu odpowiadającego uprzednio nastawionej wartości IPAP oraz EPAP.

SOMNOvent S wyznacza prawidłowy moment przełączenia na podstawie wahań przepływu powietrza wewnątrz aparatu. Aparat przystosowuje się wówczas do zmieniającej się głębokości oddechu, ustalającej się w różnych fazach snu.

Nawilżacz SOMNOclick 300
Nawilżacz wyposażono w zbiornik na wodę o pojemności maksymalnej 300ml. Dodatkowo ma funkcję podgrzewania, którą można ustawić na 6 poziomach. Zastosowanie nawilżacza znacznie podwyższa komfort terapii nCPAP, obniżając ryzyko wystąpienia efektów ubocznych, np. podrażnienia i wysychania śluzówek, obrzmienia tkanek, kataru.

Wymiary urządzenia w cm    18 x 9 x 44
Waga urządzenia ok. 4,2 kg
Poziom hałasu  ≤ 26 dBA dla 10 mbar

There are yet no reviews for this product.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!