SOMNOvent autoST z nawilżaczem SOMNOclick 300 firmy Weinmann

SOMNOvent autoST z nawilżaczem SOMNOclick 300 firmy Weinmann

SOMNOvent autoST z nawilżaczem SOMNOclick 300 firmy Weinmann
Sales price 12000,00 zł
Discount
Cena / COM_VIRTUEMART_UNIT_SYMBOL_:


Preloader

min_oddech34min_oddech34_2min_oddech34_3

Komfortowy aparat SOMNOvent ST służy do terapii zaburzeń oddechowych podczas snu (OBS), może być stosowany u osób z niewydolnością oddechową (np. POCHP –Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc), zaburzeniami techniki oddechowej, zaburzeniami neurologiczno- mięśniowymi oraz w przypadku zaburzeń oddechowych o cechach centralnych i przewlekłych zapaleń oskrzeli.

Aparat pracuje w trybie:

  • Bi-level S - tryb spontaniczny ze wspomaganiem ciśnieniowym. Leczenie w trybie dwupoziomowym, w którym oddech jest wyzwalany i taktowany przez pacjenta. Aparat przełącza się w tryb IPAP w odpowiedzi na spontaniczny wysiłek oddechowy i przechodzi w tryb EPAP podczas fazy wydechu.
  • Bi-level T - Synchronizowane czasowo wspomaganie ciśnieniowe. Tryb leczenia dwupoziomowego, w którym oddechy są wyzwalane i taktowane przez aparat. Tryb T zapewnia obligatoryjne wspomaganie ciśnieniowe z dwupoziomowym ciśnieniem. Częstość oddychania pacjenta nie ma wpływu na ustawioną w aparacie częstotliwość oddechów ani na poziomy ciśnień.
  • Bi-level ST - Spontaniczne/Synchronizowane czasowo wspomaganie ciśnieniowe. Tryb leczenia dwupoziomowego, w którym każdy oddech jest wyzwalany i taktowany przez pacjenta lub przez aparat. Tryb S/T jest podobny to trybu S, z tym wyjątkiem, że aparat wyzwala również oddechy na podstawie ustawionej częstości oddechów jeśli pacjent nie podejmie spontanicznej czynności oddechowej w ciągu określonego czasu.
  • CPAP - dostarcza stałego dodatniego ciśnienia w drogach oddechowych, utrzymuje stały poziom ciśnienia przez cały cykl oddechu.

W trybach z regulacją czasową S i ST możliwe jest nastawianie częstości oddechów w zakresie od 5 do 45oddechów.

Standardowo aparat posiada funkcje:

  • SOFT START – Softstart ma na celu ułatwienie zasypiania. Ciśnienie przy wydechu obniżane jest do ustalonej przez lekarza wartości początkowej. Ciśnienie przy wdechu obniżane jest do wartości odpowiadającej 2 mbar powyżej dolnej wartości granicznej ciśnienia. W trakcie trwania funkcji Softstart obie wartości ciśnienia stopniowo wzrastają, aż do osiągnięcia wartości zadanych.
  • AUTO START - Umożliwia ona włączenie aparatu w momencie zarejestrowania strumienia wydychanego powietrza przepływającego przez maskę. W przypadku braku przepływu powietrza przez okres około 5 sekund (np. po zdjęciu maski), nastąpi automatyczne wyłączenie aparatu.

Nawilżacz SOMNOclick 300

Nawilżacz wyposażono w zbiornik na wodę o pojemności maksymalnej 300ml. Dodatkowo ma funkcję podgrzewania, którą można ustawić na 6 poziomach. Zastosowanie nawilżacza znacznie podwyższa komfort terapii nCPAP, obniżając ryzyko wystąpienia efektów ubocznych, np. podrażnienia i wysychania śluzówek, obrzmienia tkanek, kataru.

Wymiary urządzenia w cm    18 x 9 x 23
Waga urządzenia ok. 4 kg
Poziom hałasu  ≤ 26 dBA dla 10 mbar

There are yet no reviews for this product.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!