COSMED Quark RMR

quark zdjęcie główne
quark 2
quark 3
quark 4
ManufacturerCOSMED

COSMED Quark RMR


Preloader

COSMED Quark RMR to stacjonarne laboratorium do badań spoczynkowego wydatku energetycznego klasy naukowej. Poznanie indywidualnej dla każdego pacjenta wartości REE/RMR jest kluczowe dla ustalenia optymalnego bilansu energetycznego. Najnowsza technologia i precyzyjne czujniki modelu Quark RMR pozwalają na dokładny i powtarzalny pomiar.

Dokładna analiza wentylacji z podziałem na objętość gazu wdychanego (FiO2, FiCO2) oraz wydychanego (FeO2, FeCO2) pozwala precyzyjnie określić indywidualną wartość spoczynkowej przemiany materii RMR oraz m.in. zidentyfikować udział substratów metabolicznych - %CHO, %FAT i %PRO. Wspomaga to w znaczący sposób planowanie odżywiania i prowadzenie zindywidualizowanej terapii żywieniowej. W przypadku zastosowań klinicznych, Quark RMR pozwalając na proste badanie również pacjentów krytycznie chorych, przebywających tylko w łóżku lub nawet wentylowanych, jest także doskonałym rozwiązaniem. Indywidualny pomiar REE/RMR pozwala na obliczenie najodpowiedniejszego balansu energetycznego, co może znacząco wspomóc leczenie pacjenta i przez to skrócić czas jego hospitalizacji. Opcjonalne jest również podłączenie monitora SpO2.

Dokładność i powtarzalność wyników systemu Quark RMR została wielokrotnie sprawdzona i potwierdzona w porównaniu do tzw. złotego standardu, zarówno w przypadku pacjentów oddychających samodzielnie jak i wentylowanych mechanicznie (np. Ashcraft C.M. et al. “A Test of Validity of a New Open-Circuit Indirect Calorimeter. “ J Parenter Enteral Nutr. 2014 Mar 10).

Pomiar RMR może odbywać się na kilka sposobów, w zależności od wybranej konfiguracji i opcji. Podstawową metodą jest użycie maski z turbiną RMR, gdzie gazy oddechowe są pobierane drenem próbkującym i analizowane oddech po oddechu, wraz z pomiarem przepływu powietrza. Kolejną metodą jest zastosowanie przezroczystej szczelnej kopuły pomiarowej Canopy Hood, przez co analizowane jest powietrze już wymieszane. Trafia ono z kopuły do wbudowanej pompy wentylacyjnej i kierowane bezpośrednio na turbinę przepływomierza z drenem próbkującym. Wartością przepływu można łatwo sterować, utrzymując bezpieczne stężenie FeCO2 w kopule. Jest to rozwiązanie bardziej komfortowe, szczególnie dla otyłych pacjentów, oraz bliższe tzw. złotemu standardowi pomiaru. Dla pacjentów mechanicznie wentylowanych przeznaczony jest opcjonalny moduł Quark RMR ICU. Jego instrumenty pomiarowe podłączane są bezpośrednio do kanałów wentylujących pacjenta, co umożliwia całkowicie bezinwazyjny pomiar RMR (oraz szeregu innych parametrów). Akcesoria do pomiarów w trybie ICU są sterylne i jednorazowe dla bezpieczeństwa badanego. Pomiar możliwy jest także w dwóch trybach – albo podłączenie równoległe do obwodu wentylacyjnego pacjenta z jednorazowym przepływomierzem i bezpośredni pomiar w fazach wdechu i wydechu, albo przez podłączenie do wylotu aparatu wentylacyjnego i pomiar gazów wydychanych – z pomocą oprogramowania odbywa się rozróżnienie algorytmu wdechu i wydechu na podstawie przepływu i wydychanego O2. System ICU jest kompatybilny z większością aparatów wentylacyjnych na rynku.

Bogate oprogramowanie OMNIA umożliwia zarządzanie kartotekami pacjentów, przeprowadzanie testów i podgląd przebiegu i wyników na żywo, opracowywanie, modyfikowanie i analizę danych oraz eksport do popularnych formatów (PDF, .XML).

System Quark RMR można opcjonalnie zmodyfikować do funkcjonalności systemu do badań wysiłkowych. Będzie on wtedy rozszerzony o wszystkie funkcje Quarka CPET.

Dane Techniczne

System CPET:

COSMED Quark RMR

Pomiar przepływu powietrza

Dwukierunkowa turbina cyfrowa

Turbina RMR Ø18 mm

Zakres wentylacji

0 – 50 l/min

Zakres przepływu

0 – 8 l/s

Dokładność

±2% lub 20ml/s dla przepływu, ±2% lub 100ml/min dla wentylacji

Opór własny

 

Analiza tlenu

Typ czujnika

Paramagnetyczny

Zakres pomiaru

0 – 25% (0 – 60% dla ICU)

Dokładność

±0,02% dla pomiaru O2

Czas odpowiedzi t90

120 ms

Analiza dwutlenku węgla

Typ czujnika

NDIR – absorbcja podczerwieni

Zakres pomiaru

0 – 10%

Dokładność

±0,02% dla pomiaru CO2

Czas odpowiedzi

100 ms

Dane ogólne:

Wymiary i masa

450mm L x 300mm W x 170mm H, 8 kg

Komunikacja/Interfejs PC

USB A-B, RS-232, HR-TTL, Flowmeter Port, SpO2 Port

Oprogramowanie

W standardzie, COSMED Omnia 1.3

Zakres temperatury użytkowania

0 – 50oC

Zakres ciśnienia użytkowania

530 – 1066 hPa

Wilgotność względna

0 – 100%

Zasilanie

100 – 240V ±10% - 50/60Hz

Zabezpieczenia

Bateria awaryjna 12V z sygnałem zaniku napięcia

System posiada certyfikat CE oraz spełnia wymagania dyrektywy MDD 93/42EEC w zakresie urządzeń medycznych. Oprogramowanie jest w pełni kompatybilne z systemami Windows OS 64-bitowymi.

Kontakt: Pan Tadeusz Knapek tel. +48 606 933 911

There are yet no reviews for this product.

Our website is protected by DMC Firewall!