Spirometr microQuark

zdjęcie 3(2)
zdjęcie
zdjęcie 2(2)4
Manufacturere-mocja

Spirometr microQuark


Preloader

OMNIA_printout_spirometry_summary_ENOMNIA_screenshot_home_ENspirometr-microquark

 

 

 

MicroQuark to spirometr na komputer PC firmy COSMED, który dzięki kompaktowym i lekkim rozmiarom stanowi idealne rozwiązanie do wykonywania spirometrii przesiewowej wszędzie i w każdych warunkach.

microQuark może być używany z dowolnym komputerem stacjonarnym lub laptopem, po prostu instalując oprogramowanie aplikacji i podłączając kabel USB do gniazda USB komputera.

microQuark wykorzystuje sprawdzoną technologię dwukierunkowej turbiny cyfrowej COSMED, która jest niezwykle dokładna i niezawodna w każdych warunkach.

Wykonywanie testów spirometrycznych jest niezwykle łatwe i intuicyjne dzięki microQuark i OMNIA, potężnemu oprogramowaniu opracowanemu przez COSMED, które jest zawarte w standardowym pakiecie.

Spirometr elektroniczny „microQuark” firmy „Cosmed”, dokonuje pomiaru i obliczeń następujących parametrów:

  • FVC, FEV1, PEF, FEV1/FVC%, FEF25-75, Vmax25-75, Best FVC, Best FEV1, FET100%
  • IVC, VC, MVV, SVC (Ins, Exp), VT, FEV6, FEV1/FEV6, PEF, PIF, FEF25-75, %FEV1
  • MEF25%-75%, ERV, IRF, VE, Rf, ti,te, ti/ttot, VT/ti, IC w połączeniu z oprogramowaniem zainstalowanym na komputerze PC/laptop.

Zakres przeprowadzanych testów:

  • Forced Vital Capacity (wymuszona pojemność życiowa płuc)
  • Slow Vital Capacity (powolna pojemność życiowa płuc)
  • Maximum Voluntary Ventilation (maksymalna wentylacja dowolna)
  • Respiratory pattern (model odddychania)
  • Bronchochallenge test (test zagrożeń oddechowych)

Opcjonalnie można uzupełnić wyposażenie tego spirometru w pompę kalibracyjną 3-litrowej pojemności. Oprogramowanie dokonuje oceny pomiarów według wielu przyjętych standardów, np.: ERS1993 (ECCS1983), NHANES III, Knudson 83, ECCS 1971, ITS, Zapletal, LAM, Multicentrico Barcelona, jak również dopuszcza możliwość definiowania własnych wzorów.

Pediatryczne narzędzie motywacyjne

Aby poprawić przestrzeganie zaleceń przez młodych pacjentów, OMNIA zapewnia możliwość wykonania badania spirometrycznego z wyborem innowacyjnych graficznych motywacji pediatrycznych ze zdefiniowanym przez użytkownika stopniem wysiłku zarówno dla objętości, jak i przepływu.

Narzędzie motywacyjne opiera się na 2 prognozach: PEF i FVC.

Stopień wysiłku podczas motywacji można dostosować dla każdego pacjenta za pomocą: dwóch słupków, w których użytkownik może ustawić % przewidywanego PEF i % przewidywanego FVC do osiągnięcia podczas testowania

OMNIA zapewnia innowacyjny i przyjazny dla użytkownika interfejs z natywną konstrukcją ekranu dotykowego. Płynny przepływ pracy minimalizuje czas testowania i błędów ludzkich. Operatorzy nawigują i uzyskują dostęp do głównych funkcji testowania z ograniczonym czasem nauki.

Wszechstronne narzędzie do interpretacji z potężnym algorytmem automatycznie opracowuje wyniki i dostarcza ciągi tekstowe interpretacji, w tym wyniki liczbowe.

Operatorzy mogą przeglądać wyniki testów i definiować wykresy, parametry i narzędzie do interpretacji, które mają być uwzględnione w raporcie końcowym.

OMNIA oferuje rozszerzone możliwości sieciowe, w tym integrację ze szpitalnym systemem informacyjnym (HIS) i jest kompatybilna z całą gamą produktów COSMED, od spirometrii po sprzęt do badania czynności płuc i od oceny metabolizmu po skład ciała

Broszura

There are yet no reviews for this product.

Our website is protected by DMC Firewall!