Wentylacja nieinwazyjna

Hełmy CPAP (Dimar)

Jednym z ciekawszych i innowacyjnych rozwiązań wentylacji nieinwazyjnej w tym terapii CPAP są hełmy CPAP.

Urządzenia te są przeznaczone do zastosowania w leczeniu pacjentów wymagających wspomagania oddechu oraz w komorach hiperbarycznych, do wypełniania mieszaninami gazów wzbogaconych tlenem. Można go stosować zarówno u pacjentów przytomnych jak i nieprzytomnych, dorosłych oraz dzieci, zarówno w pozycji stojącej, jak i leżącej.

Co więcej Hełmy CPAP idealnie sprawdzają się w leczeniu COVID.

Zalety stosowania hełmów, w porównaniu do innych urządzeń do wentylacji nieinwazyjnej.

Więcej o działaniu i używaniu hełmów w poniższych materiałach filmowych:

Wielorazowe maski

Ustno – nosowe maski wielokrotnego użytku są przeznaczone do nieinwazyjnej wentylacji w trybie PSV, BIPAP, Bilevel, NIPPV i CPAP.

Wykonane z biokompatybilnego przezroczystego materiału i wyposażone w miękką silikonową membranę. Ich anatomiczny kształt zapewnia wygodny kontakt z twarzą użytkowania oraz dobre uszczelnienie.

Podczas wentylacji silikonowa krawędź pomaga w lepszym uszczelnieniu, minimalizując wycieki powietrza i miejscowe uszkodzenie skóry.

Nasze maski mają regulowaną silikonową podporę czołową dla wygody pacjenta i stabilności maski. Stopień przylegania może być regulowany dla wygodnego dopasowania, minimalizując nacisk na twarz przy zachowaniu dobrego uszczelnienia.

Maski ustno-nosowe do zastosowania w niewydolności oddechowej technikami CPAP z otwartym przepływem.

Ich konstrukcja wykorzystuje zalety efektu Venturiego umożliwiając zapewnienie przepływu do 120 l/min i ustawienie FiO2 w szerokim zakresie. Lekkie, praktyczne i łatwe w zakładaniu. Znajdują zastosowanie w ambulansach, szpitalnych oddziałach ratunkowych i innych oddziałach szpitalnych. Aby skorzystać z masek potrzebne jest tylko jedno źródło tlenu lub butla z nim.

Maski pełnotwarzowe dla NPPV (nieinwazyjna wentylacja pod dodatnim ciśnieniem)  są urządzeniami medycznymi przeznaczonymi do podawania mieszanin gazów w nadciśnieniu pacjentom dotkniętym niewydolnością oddechową i ARF.

Przepływomierze

Przepływomierz Dual Flow Meter dedykowany do masek Easy Vent firmy Dimar.

Przepływomierze serii Rs, Flomed i Rm pozwalają na dozowanie, poprzez ustawialny zawór igłowy i pomiar dostarczanego przepływu gazu.

Gdy gaz przechodzi przez wyskalowaną tubę sferyczny pływak unosi się, aż do osiągnięcia punktu równowagi dynamicznej. Przepływ może zostać odczytany na skali na środku pływaka.

Nubilizatory

Nubilizator pozwala na podawanie AEROZOLU podczas terapii CPAP z maskami CPAP.

Nebulizator do maski Easy Vent – 10 sztuk (Dimar Srl)

Oxymizery (zasobniki tlenu)

Oxymizer® jest jednorazowym urządzeniem oszczędzającym i optymalizującym tlen, używanym do rutynowego podawania donosowego dodatkowego tlenu. Zasobnik ułatwia prowadzenie ciągłej tlenoterapii wysokoprzepływowej zarówno w warunkach opieki domowej jak i szpitalnej, hospicyjnej oraz długoterminowej.

Kaniula Oxymizer (zasobnik tlenu) Devilbiss numer kat. P- 224 jest przeznaczona dla jednego pacjenta do wykorzystania podczas rutynowego podawania tlenu.

Generatory przepływu do hełmów CPAP

Venturii Flow – Generator przepływu do hełmów (Dimar Srl)

Generator „EASY FLOW” z efektem Venturiego i wysokim przepływem jest przeznaczony do podawania mieszanki powietrze/tlen z wysokim przepływem podczas terapii CPAP u pacjentów z oddechem spontanicznym.