Brak kategorii

Co to jest asystor kaszlu?

Asystor kaszlu, nazywany również koflatorem, to nowoczesne urządzenie, które służy do nieinwazyjnego oczyszczania dróg oddechowych z różnego rodzaju wydzielin, jak np. flegma.  Jest przeznaczony do stosowania u pacjentów dorosłych lub pediatrycznych mających trudności z usuwaniem wydzieliny i / lub niemożność kaszlu.

Każdy cykl pracy urządzenia rozpoczyna się gwałtownym nadmuchiwaniem powietrza bezpośrednio do płuc. Dzięki temu zwiększa się ich objętość a zalegająca w nich flegma odrywa się od wewnętrznych ścian płuc. Następnie koflator gwałtownie zaczyna zasysać powietrze wcześniej wprowadzone do płuc, przez co oderwana flegma zostaje naturalnie wyprowadzona z organizmu. Aparat może być stosowany zarówno z maską twarzową, jak i ustnikiem czy przejściówką do rurki dotchawiczej lub tracheostomijnej. Dzięki temu pozwala to na dopasowanie jego konfiguracji do indywidualnych potrzeb osoby chorej.

Zastosowanie tego typu urządzenia przyczynia się do wzrostu szczytowego przepływu w czasie kaszlu i zredukowania częstotliwości nawracania różnego rodzaju infekcji ze strony układu oddechowego.

Asystor kaszlu Comfort cough II https://oddechowy.pl/produkt/comfort-cough-ii/

Asystor kaszlu jest często stosowany u pacjentów z chorobami układu oddechowego, takimi jak mukowiscydoza, POChP, astma oskrzelowa, czy też w przypadku pacjentów po operacjach klatki piersiowej. Urządzenie to może pomaga w poprawie wentylacji płuc, zmniejsza ryzyko zakażenia układu oddechowego oraz w łagodzi objawy kaszlu.

Należy pamiętać, że jest to urządzenie, które należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub fizjoterapeuty. Przed rozpoczęciem korzystania z tego urządzenia zawsze należy skonsultować się z lekarzem i wykluczyć przeciwwskazania, takie jak np. choroby serca, problemy z układem krwionośnym, zaburzenia rytmu serca czy też choroby nowotworowe.

Urządzenie jest przeznaczone dla osób z chorobami układu oddechowego, które mają problem z odkrztuszaniem zalegającej wydzieliny. Przeważnie są to choroby takie jak:

Mukowiscydoza – choroba genetyczna, która charakteryzuje się nadmierną produkcją gęstej i lepkiej wydzieliny w płucach, co utrudnia oddychanie.

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) – to choroba, która charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym w drogach oddechowych i utrudnia oddychanie.

Astma oskrzelowa – to choroba, która charakteryzuje się stanem zapalnym w drogach oddechowych i skurczami oskrzeli, co prowadzi do trudności w oddychaniu.

Choroba płuc związana z pracą zawodową – osoby, które pracują w warunkach, gdzie występują szkodliwe czynniki, takie jak kurz, dym czy substancje chemiczne, mogą cierpieć na choroby płuc, które utrudniają oddychanie.

Pacjenci po operacjach klatki piersiowej – operacje klatki piersiowej mogą prowadzić do zwiększonego tworzenia się wydzieliny w płucach, co utrudnia oddychanie.

W naszym sklepie internetowym www.oddechowy.pl znajdziecie asystory kaszlu w przystępnej cenie, z opcją dostosowania do indywidualnych potrzeb.

Co więcej dostępny u nas asystor ma wiele wyjątkowych cech niedostępnych w innych urządzeniach:

– w urządzeniu znajduje się bateria, dzięki czemu może pracować bez zasilania sieciowego. Dodatkowo można dokupić kolejne baterie, które można wymieniać po rozładowaniu poprzedniej;

– aparat jako jedyny ma specjalny tryb prac. tryb percussor – jest to tryb wentylacji CPAP z powietrzem wprawianym w drgania. Maski nie zakładamy na twarz a tylko przykładamy do niej, a sama terapia w trym trybie nie powinna trwać dłuż 4 – 5 min. Chodzi tu  o oderwanie wydzieliny od ścianek układu  oddechowego przed podjęciem właściwej terapii.

– Ma menu w języku polskim, co jest ważne i ułatwia obsługę zwłaszcza w warunkach domowych

Pełną ofertę aystorów znajdziecie tutaj: https://oddechowy.pl/kategoria-produktu/asystory-kaszlu/