Brak kategorii

Problem z wykrztuszaniem przy przewlekłej chorobie płuc? Pomoże asystor kaszlu.

Przewlekłe choroby płuc niosą ze sobą ryzyko osłabienia, a nawet zupełnej utraty odruchu kaszlowego.

Asystor kaszlu to specjalny rodzaj aparatu, który pomaga pacjentom z chorobami płuc w kaszlu i odkrztuszaniu zalegającej wydzieliny z oskrzeli. Urządzenie to jest przeznaczone dla pacjentów między innymi z astmą oskrzelową, którzy mają trudności z odkrztuszaniem i kaszlem. Może być również stosowany w innych chorobach dróg oddechowych, takich jak bronchitis czy zapalenie płuc.

Istnieje kilka rodzajów asystorów kaszlu, w tym:

Asystor elektroniczny – urządzenie, które generuje dźwięki kaszlu, aby pomóc pacjentowi w oddychaniu i odkrztuszaniu.

Asystor mechaniczny – urządzenie, które wykorzystuje ciśnienie lub podciśnienie, aby pomóc pacjentowi w odkrztuszaniu.

Asystor ręczny – urządzenie, które wykorzystuje ręczne pompowanie lub ssanie, aby pomóc pacjentowi w odkrztuszaniu.

My zdecydowanie polecamy asystory elektroniczne/mechaniczne, składające się z komory kompresyjnej, która jest podłączona do maski lub rurki ustnej, i komory rozprężającej, która jest połączona z układem ssącym.

Podczas używania tego typu urządzenia, pacjent wdycha powietrze przez maskę lub rurkę, a następnie kaszle, gdy komora kompresyjna wykonuje kompresję, co pomaga wydzielinie wydostać się z oskrzeli. Układ ssący natomiast odpowiada za odprowadzanie wydzieliny.

Asystor kaszlu, nazywany również koflatorem, to nowoczesne urządzenie, które służy do nieinwazyjnego oczyszczania dróg oddechowych z różnego rodzaju wydzielin, jak np. flegma. Tego typu sprzęt wykorzystywany jest z powodzeniem u osób, u których doszło do osłabienia lub całkowitego zaniku odruchu kaszlowego, spowodowanego osłabieniem mięśni oddechowych.

Ponadto:

– pomaga walczyć z infekcjami;

– zmniejsza ryzyko zaostrzenia się różnego rodzaju jednostek chorobowych, przyczyniając się tym samym do znacznego ograniczenia liczby koniecznych hospitalizacji;

– pozwala skutecznie zredukować ryzyko zaostrzenia choroby, a także ilości pobytów w szpitalu;

– jest niezwykle łatwy w obsłudze i nie stwarza zagrożenia dla układu oddechowego;

W naszym sklepie internetowym znajdują się asystory kaszlu w przystępnej cenie, z opcją dostosowania do indywidualnych potrzeb.

Jednym z nich jest asystor Comfort Cough II (Seoil Pacific Corp) (https://oddechowy.pl/produkt/comfort-cough-ii/) – przeznaczony dla pacjentów, którzy nie są w stanie kaszleć lub skutecznie usuwać wydzieliny z powodu zmniejszonego przepływu szczytowego wydechowego kaszlu. To urządzenie stymuluje naturalny kaszel poprzez gwałtowne przesunięcie nadciśnienia na podciśnienie. Jest łatwy w przenoszeniu i obsłudze oraz bardzo funkcjonalny.

https://oddechowy.pl/kategoria-produktu/asystory-kaszlu/

Masz dodatkowe pytania lub chcesz pozyskać finansowanie lub refundację NFZ? Zapraszamy do kontaktu